Jakie klocki wybrać dla dziecka?

Zabawa klockami jest uwielbianą przez dzieci formą rozrywki, która dodatkowo rozwija ich wyobraźnię. Może poznawać kształty brył, a także odkrywa ich właściwości fizyczne. Klocki mogą być różnej wielkości i kolorów, co także stwarza maluchowi ogromne możliwości. W trakcie tworzenia konstrukcji dzieci ćwiczą swoją koordynację ruchów i precyzję, co bardzo przydaje się w wielu etapach życia. Klocki uczą też dziecko planowania czynności, a także koncentracji. To jednak nie wszystko, ponieważ to bardzo dobre ćwiczenie na pokonywanie trudności i szukanie rozwiązań. Jakie więc klocki wybrać dla dziecka? 

Jakie klocki dla małego dziecka? 

Dobrym wyborem będą zarówno kolorowe klocki drewniane, jak i klocki plastikowe. Dzieci mogą zbudować z nich niemal wszystko: wieże, pojazdy, mosty, ogrodzenia, czy nawet meble dla lalek. Takie klocki pozwoli na kształtowanie rozumowania matematycznego. 

Kolejną propozycją są duże, proste klocki plastikowe (duży wybór na stronie www.taniaksiazka.pl). Można kupić je w różnych zestawach, zarówno dużych, średnich, jak i małych. Zazwyczaj wyposażone są w elementy, które umożliwią budowanie bardziej wymyślnych konstrukcji. Buduje się z nich szybko i bardzo szybko widać efekty, co satysfakcjonujące dla małego dziecka. Na późniejszym etapie można dokupować zestawy, by uzupełniać kolekcję klocków. Dodatkowo wymagają precyzji podczas łączenia, dostosowanej do wieku malucha. Układając klocki z dzieckiem można używać nazw kolorów i nazywać wielkości, by pomóc maluchowi w nauce. Dobrym pomysłem na zabawę jest układanie kwadratów, trójkątów i okręgów, do których dziecko będzie wskakiwać lub próba odwzorowania jakiegoś bardziej wymagającego kształtu, gdy umiejętności dziecka są już rozwinięte. Z klocków można budować też samochody i inne pojazdy. Możliwości są niema, nieograniczone, dlatego klocki mają swoich zwolenników nie tylko wśród dzieci, ale także dorosłych. Dobrym przykładem klocków jest lego duplo, czyli zestawy do prostych budowli z postaciami z kreskówek.