Klocki plastikowe jako uniwersalna zabawka dla dzieci

Zabawki dla dzieci nie są wyłącznie dodatkami, które urozmaicą zabawę. Od pierwszych dni życia malucha zabawki mają za zadanie wspierać jego rozwój, wspomagać nabywanie nowych umiejętności oraz ćwiczenie tych już zdobytych. Akcesoria dla nieco starszych dzieci umożliwiają im również poznawanie nowych tematyk i odkrywanie swoich zainteresowań. Klocki plastikowe są uniwersalną zabawką, która otwiera przed pociechami szereg możliwości. W zależności od preferencji możesz zdecydować się na zestaw ogólnotematycznych klocków, z których dzieci mogą zbudować, co tylko wyobraźnia im podpowiada lub specjalistyczny model, który umożliwi odkrywanie konkretnej pasji, np. motoryzacyjnej.

Rozwijanie umiejętności społecznych

Zestawy tematyczne mogą służyć rozwijaniu niezbędnych w życiu codziennym umiejętności społecznych. Dobrym przykładem są klocki z serii Lego Friends. Wczuj się w życie minilaleczek i stwórz im odpowiednie warunki do życia. Zaprojektuj przyjazne miasto, w którym znajdzie się miejsce pracy, edukacji, ale także spędzania czasu wolnego. Zadbaj o wzajemne relacje i ćwicz różne umiejętności. Taka zabawa rozwija empatię, umiejętności interpersonalne i umożliwia dzieciom odtwarzanie sytuacji z życia codziennego.

Rozwijanie umiejętności technicznych

Różnorodne modele mogą służyć również rozwojowi umiejętności technicznych i inżynierskich. Klocki z serii Lego Technic umożliwiają zagłębienie się w świat motoryzacji. Możesz zaszaleć w samochodzie osobowym, ciężarowym, ale również w samolocie, motocyklu, a nawet pojazdach budowalnych! Każdy model posiada skrzynię biegów, koła i osie do samodzielnego zamontowania, dzięki czemu dziecko może przekonać się na własnej skórze, jak wiele elementów jest niezbędnych, aby wprawić jakikolwiek pojazd w ruch.

Rozwijanie umiejętności przestrzennych

Wyobraźnia przestrzenna i kreatywność w życia często jest przydatną umiejętnością. Z serią Lego City Twoje dziecko może zaprojektować od zera swoje wymarzone miasto i postawić takie budynki, jakie uzna za przydatne. Dodaj do tego drogi, tory i uruchom transport w swoim mieście!